E621 (E 600-699 shije dhe enhancers shije)
emër :

monosodium Glutamate

grup : i dyshimtë
paralajmërim : Mos e merrni nga foshnjat !
koment : Aromatizues dhe kripë zëvendësojnë . Ajo është prodhuar nga fermentimi i melasë . Pasojat që mund të ndodhë në pacientët me astmë . përdoret Më shpesh në perime të ngrira , ton ngrirë dhe shumë ushqime të tjera të ngrira në sauces .
produkt Count përbërësit
Maggie - mani i vogël sekret për spageti Bolognese
mish i grirë Njerëzit
fasule erëz
pulave të ngrira
pule i pjekur në skarë qofte
Бейк Ролс Домат
Крем супа от гъби Maggi
Готови супи
Tuk - крекери с бекон
Kubeti - печени ръжено-пшенични кубчета с аромат на хот дог
1 - 10 nga totali 2279