Çfarë ju haniAvailable in Apple Store Balanca kalori Balanca kalori Balanca kaloriBalanca kalori
emër

Nestea çaj i ftohtë - manaferrat


përbërësit
ujë , sheqer , fruktoza , acid limoni, acid malik, lëng nga manaferrat, luleshtrydhet , boronicë , mjedër , koncentrohen ( 0. 3 %) , ekstrakt çaji , rregullator aciditetit , sildenafil natriumi, sheqer diabetik , glycosides steviol , flavors natyrore
Produkt barcode '5449000087232 ' është prodhuar në Luksemburg .
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : sëmundjet kardiovaskulare - zemra dhe sistemi kardiovaskular ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
5449000087232
33.00 - - - 250.00
Në produkt u gjetën :
Nuk ushqyesve gjenden .
E951 (E 900-999 Tjetër)
emër : aspartame
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : A mund të shkaktojë reaksione alergjike .
koment : Sheqer diabetik artificiale me shumë efekte anësore . Disa njerëz janë alergjik në të,efekti më i zakonshëm anë me dhimbjen e tyre migrenë .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : Shurup fruktoza - glukozë
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
koment : Jep trupit me vetëm kalorive pa minerale , vitamina dhe ushqyesve të tjera .
E296 (E 200-299 preservatives)
emër : acid malik
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Kushtoj vëmendje kur konsumohen nga fëmijët e vegjël ose foshnjat !
koment : Made nga fruta ose sintetike . Recommended për të shmangur përdorimin e saj në foshnjat dhe fëmijët e vegjël .
- (E 1000 - 1599 kimikatet shtesë)
emër : Aromë artificiale
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Ajo ka pacaktuar efektet në shëndetin e . Është e preferueshme që të mos konsumojnë atë .
koment : Rrjedhin nga kimikatet në një laborator dhe kanë absolutisht asnjë vlerë ushqyese . Çdo aromë artificiale në industrinë ushqimore të ketë disa efekte të dëmshme në shëndetin .
E174 (E 100-199 ngjyra)
emër : argjend
grup : i sigurt
paralajmërim : Shmangni përdorimin .
koment : Shmangni përdorimin . Në disa vende është i ndaluar .
E330 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : acid citric
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për acidifikimin e produkteve ushqimore . prejardhjen nga frutave agrume . Found në biskota, peshk të ngrirë , djathë dhe produkte të tjera të qumështit, ushqimit të foshnjeve , ëmbëlsira, supave, bukë thekre , pije e butë , i thartuar produktet e mishit .
E331 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : Sildenafil natriumi
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për të acidifikimin e produkteve ushqimore . Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E338 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : acid fosforik
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për të acidifikimin e produkteve ushqimore . Përgatitur nga fosfat ore . lagështi e në djathë dhe derivatet e tyre . Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E444 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : saharoze
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E1200 (E 1000 - 1599 kimikatet shtesë)
emër : polydextrose
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Në sasi të vogla është i sigurt .
- (E 600-699 shije dhe enhancers shije)
emër : Stevia
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përbërës që është 300 herë më e ëmbël se sheqeri . - i punësuar shpesh në Japoni, si një zëvendësim për sweeteners të tjera . Ajo është përdorur medicinally nga kombet drevnie - nxitës të zemrës, obeziteti , hipertension, dhe urth , të zvogëlojë nivelet e urinës acid . Hulumtimet bashkëkohore ka treguar ndikimin e saj