E1103 (E 1000 - 1599 kimikatet shtesë)
emër :

invertase

grup : i dyshimtë
paralajmërim : Mund të shkaktojë alergji
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
produkt Count përbërësit
kakao biskota Homeland
Biskota Traiana
meshë kokosit
hirrë
Cookies fëmijë \
Cookies fëmijë \
marzipan BAHLSEN lloj Comtess tortë
(0)|(20) Shurup fruktoza - glukozë
Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
vaj vegjetal hidrogjenizuara
Rrit sasinë e kolesterolit të keq , dhe është një faktor në përgatitjen e sëmundjeve kardio -vaskulare . Më shumë të rrezikshme se yndyrna shtazore . Besohet ajo shkakton shumë sëmundje të tjera : Alzheimer , kanceri, diabeti , çrregullime të funksioneve të mëlçisë takojnë .
sorbitol
Efekt laksativ !
Difosfat
Doza e lartë mund të prishin raportin normal të kalciumit dhe fosforit në trup .
hidroksid sodium
Recommended për të shmangur përdorimin e saj .
invertase
Mund të shkaktojë alergji
Aromë artificiale
Ajo ka pacaktuar efektet në shëndetin e . Është e preferueshme që të mos konsumojnë atë .
curcumin
ekstrakt shafran i Indisë
Lecithin
Doza e lartë mund të çojë në çrregullime të stomakut, oreks shtypjen , dhe djersitje të rënda .
acid fosforik
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
saharoze
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
monostearate sorbitan
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
sorbitan tristearate
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
monolaurat sorbitan
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
sorbitan monooleat
Recommended për të shmangur përdorimin e saj .
Bikarbonat natriumi
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
acidet yndyrore
Jo për përdorim nga VEGJETARIANËT !
hidrogjen
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
fosfat distarch
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
kripë
të nevojshme nga trupi , por në sasi të vogla .
BAHLSEN pflaume-rum stollen
Côte d'or, noir fourré à la pâte d'amande
7 Wikinger Röllchen
1 - 10 nga totali 762