Nazwa :

Wapń

Grupa : Minerały

Ciało ludzkie zawiera około 1-2 kg wapnia znajdujące się w kości i zębów.Mniejsza część ma płynów i komórkowych struktur ciała. Duża część kości jest stale aktualizowana. Codziennie od nich i odrestaurowany 700-800 miligramów wapnia.

Główną funkcją wapnia jest dostarczenie tworzenie kości - to jest elementem konstrukcyjnym, który określa swoją wytrzymałość i gęstość. Ponadto, mineralne wykonywać inne funkcje życiowe organiczne - uczestniczy w nerwowego pobudliwość i skurczu mięśni, jak również od aktywności mięśniowej serca. Gdy ilość wapnia w codziennej diecie nie jest wystarczająca, pod ścisłą kontrolą układu hormonalnego, organ zamawiający przedmioty z kości.

Głównym źródłem wapnia jest żywność.Część, która przechodzi z jelita do płynów ustrojowych jest absorbowana biologicznie wapnia przez organizm. Element jest pochłaniana przez różnych produktów. Na przykład, w szpinaku i zbóż spożycie wapnia z jelita jest mniejszy ze względu na obecność w tych kwaśnych, szczawiowego. Przyswajanie wapnia jest trudne w przypadku cukrzycy lub przy wykonywaniu pewnych leków. Ale do realizacji procesu wymagane witamin rozpuszczalnych w tłuszczach A i D.

Produkty mleczne zawierają wapń i najbardziej wysoką biodostępność elementu. Stanowią one około 75% dziennego zapotrzebowania na wapń. Wiodącą pozycję w tym zakresie jest jogurt, który jest nie tylko pyszny smak, ale również z najwyższą ilością przyswajalnego wapnia. Codziennie włączenie w diecie zmniejsza ryzyko osteoporozy i jest najbardziej skutecznym sposobem zapobiegania chorobie. Co to jest prawdziwe dla większości ludzi, którzy nie mogą trawić laktozy w mleku - 47% z nich cierpi z powodu osteoporozy.

Dziś, osteoporoza jest poważny problem zdrowotny i społeczny w społeczeństwie. Charakteryzuje się ona postępującym spadkiem masy kostnej i pogorszenia jego mikrostruktury - kość staje się krucha i łamliwa nawet po niewielkim skoku. Jednym z czynników ryzyka osteoporozy jest wiek. Wraz z wiekiem, utrata masy kostnej może sięgać 30-40% dla kobiet i 20-30% u mężczyzn. Zagrożonych i młodzieży ze względu na wzrost kości. Są one wymagane do 1500 mg wapnia na dzień, a badania wykazały, że dietetycznych otrzymują 50-60% tej ilości. Regularne spożywanie żywności z wapniem jest niezbędna do budowy mocnych kości i zapobiegać osteoporozie.

Stwierdzono, że wapń reguluje ciśnienie krwi. Istnieje ścisły związek między biologicznie wchłaniane wapnia w diecie i zmniejszyć nadciśnienie. Niewątpliwie, utrzymanie prawidłowej masy ciała jest jednym z głównych sposobów kontrolowania ciśnienia krwi.

Wapń także zmniejsza ryzyko raka okrężnicy przez związanie kwasów tłuszczowych i kwasów żółciowych z żywnością, takich jak eliminacja podrażnienia okrężnicy. Najnowsze badania również wskazują na korzystny wpływ elementu. Duża zawartość w żywności zmniejsza tworzenie się kamieni nerkowych.Ilość 850 mg wapnia na dzień jest wystarczająca do efektywnego usuwania szczawianów przez organizm może być zasilany z jogurtu o obniżonej zawartości tłuszczu. Wapń jest niezawodne zapobieganie chorobom barierę jelitową. Łączy się szereg korzystnych mikroorganizmów w błonie śluzowej jelit i tworzy pieluchy biologiczną. Z wyżej stwierdzono, że jasne jest, że wapń bierze udział w wielu ważnych procesach fizjologicznych.Stały brak elementu może prowadzić do poważnych konsekwencji dla szkieletu i normalnego funkcjonowania organizmu.

Produkt liczyć składniki
МigdałyМigdały (7) (0)
SezamSezam (2) (0)
PietruszkaPietruszka (6) (0)
JabłkoJabłko (7) (0)
PomidorPomidor (5) (0)
CytrynaCytryna (5) (0)
SoczewicaSoczewica (13) (0)
MarchewMarchew (7) (0)
MandarynkiMandarynki (5) (0)
Cebula (7) (0)
1 - 10 od sumy 92