Stimorol Cinnamon

Stimorol Cinnamon


përbërësit Translate në anglisht
Sorbit, Maltit, Aromen (Enthält Soja), Mannit, E414, E904, E903, E901, E422, Sucralose, Acesulfam-k, E171, E129, Sonnenblumenlecithin, E321,
Code '57060392 ' nuk është sipas EAN - 13 standarde .
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : kancer , diarre ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
57060392
164.80 0.10 - 63.80 100.00
Në produkt u gjetën :
Nuk ushqyesve gjenden .
E129 (E 100-199 ngjyra)
emër : Allura Red AC
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Çon në hyperactivity në fëmijët
koment : Ndaluar në Danimarkë , Belgjikë, Francë , Gjermani, Zvicër , Suedi , Austri dhe Norvegjia . Përdoret në ëmbëlsirat, pijet dhe condiments në barnat dhe kozmetika . Një mënyrë sintetike . Futet për përdorim në të 80 - ët për të zëvendësuar Amaranth . të Ajo është e njohur marrëdhënia e saj
E321 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : Butiluar HYDROXYTOLUENE ( BHT )
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Migrenë dëmtojë mëlçinë
koment : Marrë nga nafta . Shih përshkruhet edhe për E 320 .
E414 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : gomë arabike
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Është e mundur të shkaktojë alergji .
koment : Rrjedh nga llogore të Acacia Sengal . Ajo është e shkatërruar lehtësisht në traktin gastrointestinal . alergjen Possible . Soothes membranat mukoze përflakur mukoze .
E950 (E 900-999 Tjetër)
emër : Acesulfame -K
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Kjo mund të jetë një kancerogjen .
koment : Aspartam , sakarinë - sheqer diabetik 200 herë më e ëmbël se sheqeri . përdorura në confections, desserts ngrirë, ëmbëlsira, produkte të qumështit , ilaçe , kozmetike, gargarë , dhe veçanërisht në pije . CSPI ( Qendra për Shkencë në Interes Publik ) përfshin sweeteners artificiale jo- kalori
E955 (E 900-999 Tjetër)
emër : Sucralose
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Kancerogjen . Ajo shkakton dëme në metabolizmin tonë , dhe me dëmet e konsumit të vazhdueshme të gjitha organet e brendshme .
koment : Sucralose është një kompleks klor . Kurtrupi prishet këtë lloj të komponimeve të klorit ajo lëshon produkte shumë toksike organike . zgjatur futje dëmete mëlçisë , veshkat , trurit , sistemit nervor .
E420 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : sorbitol
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Efekt laksativ !
koment : Sheqer diabetik cila është përgatitur nga një rrugë sintetike nga glukozë ose fruta . përdorura në gjiri ëmbëlsirat , fruta të thata, ëmbëlsira , ëmbëlsirat , ushqime kalori të ulët , shurupe medicinale , pika, dhe është një nga më të përdorura në kozmetikë preservatives . A mund të shkaktojë çrregullime të tretjes
E421 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : mannitol
grup : i dyshimtë
paralajmërim : A mund të shkaktojë diarre, dëmtim të funksionit renal , të përzier , të vjella .
koment : Prodhuar artificialisht sheqer diabetik . alergjen Possible . A mund të shkaktojë diarre, dëmtim të funksionit renal , të përzier , të vjella . përdoret Më shpesh në ushqime të ulët kalori .
E965 (E 900-999 Tjetër)
emër : maltitol
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Problemet e mundshme e stomakut
koment : Degraduar zor nga enzimat e tretjes . përdorura në ëmbëlsira, candies, fruta të thata , ushqime kalori të ulët . Në doza të larta efekt laksativ .
E171 (E 100-199 ngjyra)
emër : dioksid titaniumi
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
koment : Ngjyrë të bardhë e përdorur në pastë dhëmbësh , ngjyra e bardhë . Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E322 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : Lecithin
grup : i sigurt ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : Doza e lartë mund të çojë në çrregullime të stomakut, oreks shtypjen , dhe djersitje të rënda .
koment : Përgatitur nga sojë , burimet e verdhë veze veze , badiava , misri , apo kafshëve . Kjo nuk është toksike , por në doza të larta mund të çojë në çrregullime të stomakut , oreks shtypjen , dhe diaphoresis . përdorura për të mbështetur yndyrna në margarinë dhe edhe në çokollatë, majonezë ,
E422 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : glicerinë
grup : i sigurt ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : Në sasi të mëdha të çon në dhimbje koke , etje , vjellje, dhe nivele të larta të sheqerit në gjak .
koment : Sheqer diabetik . alkool pangjyrë . Përgatitur nga yndyrna dhe kripëra alkali . Intermediate në prodhimin e sapunit nga shtazore apo vegjetale yndyrë . A mund të merret nga produktet e naftës . sintetizohet nga propylene ose nga fermentimi i sheqerit . përdorura në rreshtim të sallam , djathë dhe më shumë
E901 (E 900-999 Tjetër)
emër : dyllë blete
grup : i sigurt ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : A mund të shkaktojë reaksione alergjike .
koment : Beeswax . Shine ( substancë me shkëlqim ) . Përdoret për të frutave dylli . A mund të shkaktojë reaksione alergjike .
E903 (E 900-999 Tjetër)
emër : dylli carnauba
grup : i sigurt
paralajmërim : A mund të shkaktojë reaksione alergjike .
koment : Rrjedhin nga pëllëmbë në rritje në Amerikën e Jugut . Perdorimit në kozmetikë , në prodhimin e bojës dhe veshja e frutave . A mund të shkaktojë reaksione alergjike .
E904 (E 900-999 Tjetër)
emër : gummalak
grup : i sigurt ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : Irrituese të lëkurës .
koment : Përgatitur nga insektet . irrituese për të lëkurës .