Çfarë ju haniAvailable in Apple Store Balanca kalori Balanca kalori Balanca kaloriBalanca kalori
emër

beykrols - shijshme, feta crunchy bukë me proshutë erëz


përbërësit
miell gruri, vajra bimore , proshutë erëz 4 % , aromatizues , lactose , glukoza , erëza , alfa-tokoferol antioxidant , sheqer , kripë , maja , uthull , miell soje , lecithin sojë emulsifier , mund të përmbajnë gjurmë të badiava gjalpë selino ,
Produkt barcode '5201360112265 ' është prodhuar në Greqi .
Produkt shkakton alergji alergji kontakt ;
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : kancer , sëmundjet kardiovaskulare - zemra dhe sistemi kardiovaskular ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
5201360112265
- - - - 100.00
Në produkt u gjetën :
Nuk ushqyesve gjenden .
E413 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : tragacanth
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Është e mundur të shkaktojë alergji kontakti .
koment : Rrëshirë marrë nga pema - Astragalus gummifer . Ajo është përdorur në ushqime , drogës , të tilla si pika hundës , shurupe , tableta . Ajo është përdorur në kozmetikë . Është e mundur për të shkaktuar alergji kontakti .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : Shurup fruktoza - glukozë
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
koment : Jep trupit me vetëm kalorive pa minerale , vitamina dhe ushqyesve të tjera .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : vaj vegjetal hidrogjenizuara
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Rrit sasinë e kolesterolit të keq , dhe është një faktor në përgatitjen e sëmundjeve kardio -vaskulare . Më shumë të rrezikshme se yndyrna shtazore . Besohet ajo shkakton shumë sëmundje të tjera : Alzheimer , kanceri, diabeti , çrregullime të funksioneve të mëlçisë takojnë .
koment : Nuk janë tendencat në Evropë dhe Amerikë për të kufizuar përdorimin e saj në ushqim
E307 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : Alfa- tocopherol
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Mund të shkaktojnë gastrit ose inflamacion të lëkurës , qarkullimin dëmtuar , dhe methemoglobinemia ( të dëmtuar transportin e oksigjenit nga gjaku tek indet e trupit ) .
koment : Vitamina E gjendet në vajrat bimore ( sojë , grurë, oriz, pambuk, misër , etj . ) . . Ajo është një antioksidant i fuqishëm . Mbron vitaminë A nga oksidimi . përdorura si shtesë në margarinë dhe salcë .
- (E 1000 - 1599 kimikatet shtesë)
emër : Aromë artificiale
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Ajo ka pacaktuar efektet në shëndetin e . Është e preferueshme që të mos konsumojnë atë .
koment : Rrjedhin nga kimikatet në një laborator dhe kanë absolutisht asnjë vlerë ushqyese . Çdo aromë artificiale në industrinë ushqimore të ketë disa efekte të dëmshme në shëndetin .
E322 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : Lecithin
grup : i sigurt ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : Doza e lartë mund të çojë në çrregullime të stomakut, oreks shtypjen , dhe djersitje të rënda .
koment : Përgatitur nga sojë , burimet e verdhë veze veze , badiava , misri , apo kafshëve . Kjo nuk është toksike , por në doza të larta mund të çojë në çrregullime të stomakut , oreks shtypjen , dhe diaphoresis . përdorura për të mbështetur yndyrna në margarinë dhe edhe në çokollatë, majonezë ,
E444 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : saharoze
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E904 (E 900-999 Tjetër)
emër : gummalak
grup : i sigurt ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : Irrituese të lëkurës .
koment : Përgatitur nga insektet . irrituese për të lëkurës .
E948 (E 900-999 Tjetër)
emër : oksigjen
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : kripë
grup :
paralajmërim : të nevojshme nga trupi , por në sasi të vogla .
koment : përdorimin e tepruar e kripës çon në sëmundjet kardiovaskulare, sëmundje të syve , si dhe përkeqësimin e përgjithshëm të shëndetit të .