IRONBRU

газирана безалкохолна напитка


përbërësit Translate në anglisht
Газирана вода, лимонена киселина, кофеин, ammonium ferric citrate, аспартам, acesulfame,E211, ponceau 4R.
Code '50107223 ' nuk është sipas EAN - 13 standarde .
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : kancer ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
50107223
0.70 - - - 330.00
Në produkt u gjetën :
Nuk ushqyesve gjenden .
E951 (E 900-999 Tjetër)
emër : aspartame
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : A mund të shkaktojë reaksione alergjike .
koment : Sheqer diabetik artificiale me shumë efekte anësore . Disa njerëz janë alergjik në të,efekti më i zakonshëm anë me dhimbjen e tyre migrenë .
E211 (E 200-299 preservatives)
emër : benzoate sodium
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Mund të përkeqësohet rrjedhën e astmës dhe të shkaktojë skuqje dhe koshere në lëkurë .
koment : ruajtës përdoret për të përmirësuar shijen e ushqimeve me cilësi të ulët . Në sasi të mëdha ( më shumë se 25 mg . Nga 250 ml . ) A është e përmbajtura në portokalli pije . me ngjyrë Shtoni në të qumështit dhe produkteve të mishit , erëza, sauces , produktet e pjekur , ëmbëlsira .
E330 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : acid citric
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për acidifikimin e produkteve ushqimore . prejardhjen nga frutave agrume . Found në biskota, peshk të ngrirë , djathë dhe produkte të tjera të qumështit, ushqimit të foshnjeve , ëmbëlsira, supave, bukë thekre , pije e butë , i thartuar produktet e mishit .