E948 (E 900-999 Tjetër)
emër :

oksigjen

grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
produkt Count përbërësit
myo bukë e bardhë
Coke / coca-cola 2,00 l .
bukë e bardhë feta
waffles me krem puro leshniko-kakaov
Coke / coca-cola 500 ml .
myo bukë multigrain
mish i grirë Njerëzit
Crackers Chippy
çamçakëz sugarless me sheqer diabetik dhe shije me shije frute
(1) phenylalanine
Efekti i phenylalanine dhe stimuluesve dhe ilaqet kundër depresionit . ajo përmirëson funksionin e trurit dhe kujtesës (dhe sipas disa - dhe aktivitetit seksual ) , dhe ul oreksin dhe nevojë për gjumë . phenylalanine është një amino acid thelbësor i përfshirë në ndërtimin e proteinave në trup .
|(19) Butyl anisole hidroksid ( BHA )
mutagjene mundshme
Acesulfame -K
Kjo mund të jetë një kancerogjen .
aspartame
A mund të shkaktojë reaksione alergjike .
Shurup fruktoza - glukozë
Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
erythrosine
shkakton ndjeshmëri
acid malik
Kushtoj vëmendje kur konsumohen nga fëmijët e vegjël ose foshnjat !
sorbitol
Efekt laksativ !
mannitol
A mund të shkaktojë diarre, dëmtim të funksionit renal , të përzier , të vjella .
eritritol
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
curcumin
ekstrakt shafran i Indisë
lycopene
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
acid fumarik
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
Lecithin
Doza e lartë mund të çojë në çrregullime të stomakut, oreks shtypjen , dhe djersitje të rënda .
acid citric
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
acid tartarik
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
acid fosforik
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
glicerinë
Në sasi të mëdha të çon në dhimbje koke , etje , vjellje, dhe nivele të larta të sheqerit në gjak .
oksigjen
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
polydextrose
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
Wrigley -it 5 \
1 - 10 nga totali 2805