E904 (E 900-999 Tjetër)
emër :

gummalak

grup : i sigurt ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : Irrituese të lëkurës .
koment : Përgatitur nga insektet . irrituese për të lëkurës .
produkt Count përbërësit
sheqer diabetik tryezë -top
waffles me krem puro leshniko-kakaov
hingëllime
çamçakëz pa sheqer dhe aspartame
qumësht Humana trajtim HN probiotic me 300 g .
(1) vitaminë c
i përfshirë në formimin e indeve njerëzore të sistemit imunitar . shtytje . Efekti i favorshëm në shërimin plagë . është jashtëzakonisht e dobishme për atletët dhe njerëzit me aktivitet fizik .
|(15) Shurup fruktoza - glukozë
Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
vaj vegjetal hidrogjenizuara
Rrit sasinë e kolesterolit të keq , dhe është një faktor në përgatitjen e sëmundjeve kardio -vaskulare . Më shumë të rrezikshme se yndyrna shtazore . Besohet ajo shkakton shumë sëmundje të tjera : Alzheimer , kanceri, diabeti , çrregullime të funksioneve të mëlçisë takojnë .
acid laktik
Kushtoj vëmendje kur konsumohen nga fëmijët e vegjël ose foshnjat !
lutein
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
propionate kalcium
A mund të shkaktojë migrenë koke .
acid Askorbik
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
Lecithin
Doza e lartë mund të çojë në çrregullime të stomakut, oreks shtypjen , dhe djersitje të rënda .
acid citric
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
Sildenafil natriumi
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
citrate kalciumi
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
adipat sodium
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
gummalak
Irrituese të lëkurës .
ure
Recommended për të shmangur përdorimin e saj .
maltodextrin
Të shmanget nga njerëz me intolerancë gluten .
kripë
të nevojshme nga trupi , por në sasi të vogla .
ëmbëlsirë çokollatë kakao Republic
beykrols - shijshme, feta crunchy bukë me proshutë erëz
karamele Fresh Koha ( Golia )
suxhuk maqedonas Boni
Лайън/Lion/Драже "nestle" lion pop choc 140гр
1 - 10 nga totali 2426