E420 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër :

sorbitol

grup : i dyshimtë
paralajmërim : Efekt laksativ !
koment : Sheqer diabetik cila është përgatitur nga një rrugë sintetike nga glukozë ose fruta . përdorura në gjiri ëmbëlsirat , fruta të thata, ëmbëlsira , ëmbëlsirat , ushqime kalori të ulët , shurupe medicinale , pika, dhe është një nga më të përdorura në kozmetikë preservatives . A mund të shkaktojë çrregullime të tretjes
produkt Count përbërësit
waffles me krem puro leshniko-kakaov
çamçakëz sugarless me sheqer diabetik dhe shije me shije frute
(1) phenylalanine
Efekti i phenylalanine dhe stimuluesve dhe ilaqet kundër depresionit . ajo përmirëson funksionin e trurit dhe kujtesës (dhe sipas disa - dhe aktivitetit seksual ) , dhe ul oreksin dhe nevojë për gjumë . phenylalanine është një amino acid thelbësor i përfshirë në ndërtimin e proteinave në trup .
|(19) Butyl anisole hidroksid ( BHA )
mutagjene mundshme
Acesulfame -K
Kjo mund të jetë një kancerogjen .
aspartame
A mund të shkaktojë reaksione alergjike .
Shurup fruktoza - glukozë
Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
erythrosine
shkakton ndjeshmëri
acid malik
Kushtoj vëmendje kur konsumohen nga fëmijët e vegjël ose foshnjat !
sorbitol
Efekt laksativ !
mannitol
A mund të shkaktojë diarre, dëmtim të funksionit renal , të përzier , të vjella .
eritritol
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
curcumin
ekstrakt shafran i Indisë
lycopene
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
acid fumarik
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
Lecithin
Doza e lartë mund të çojë në çrregullime të stomakut, oreks shtypjen , dhe djersitje të rënda .
acid citric
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
acid tartarik
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
acid fosforik
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
glicerinë
Në sasi të mëdha të çon në dhimbje koke , etje , vjellje, dhe nivele të larta të sheqerit në gjak .
oksigjen
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
polydextrose
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
Wrigley -it 5 \
përtypet çamçakëz Orbit akull profesional polar
(0)|(22) Butyl anisole hidroksid ( BHA )
mutagjene mundshme
gomë arabike
Është e mundur të shkaktojë alergji .
Acesulfame -K
Kjo mund të jetë një kancerogjen .
aspartame
A mund të shkaktojë reaksione alergjike .
Shurup fruktoza - glukozë
Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
Brilliant Blue FCF
Rreziku i Alergjia
sorbitol
Efekt laksativ !
Difosfat
Doza e lartë mund të prishin raportin normal të kalciumit dhe fosforit në trup .
polyphosphate
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
xylitol
Problemet e mundshme e stomakut
Aromë artificiale
Ajo ka pacaktuar efektet në shëndetin e . Është e preferueshme që të mos konsumojnë atë .
dioksid titaniumi
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
argjend
Shmangni përdorimin .
Lecithin
Doza e lartë mund të çojë në çrregullime të stomakut, oreks shtypjen , dhe djersitje të rënda .
acid fosforik
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
fosfat kalciumi
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
glicerinë
Në sasi të mëdha të çon në dhimbje koke , etje , vjellje, dhe nivele të larta të sheqerit në gjak .
dyllë blete
A mund të shkaktojë reaksione alergjike .
dylli carnauba
A mund të shkaktojë reaksione alergjike .
oksigjen
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
polydextrose
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
fosfat distarch
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
çamçakëz pa sheqer dhe aspartame
makarona thatë mënyrë e ëmbël - karamel
ëmbëlsirë çokollatë kakao Republic
përtypet çamçakëz orbites shalqi
Тофифи toffifee 400g
Суха паста с ванилов крем - Престиж
1 - 10 nga totali 2818