E330 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër :

acid citric

grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për acidifikimin e produkteve ushqimore . prejardhjen nga frutave agrume . Found në biskota, peshk të ngrirë , djathë dhe produkte të tjera të qumështit, ushqimit të foshnjeve , ëmbëlsira, supave, bukë thekre , pije e butë , i thartuar produktet e mishit .
produkt Count përbërësit
adorns majonezë
myo bukë e bardhë
meshë kënaqësi Turqisht
Tommi
kajsi pije frutash
sheqer diabetik tryezë -top
Maggie - mani i vogël sekret për spageti Bolognese
lajthi qumësht 20 % çokollatë 80 %
myo bukë multigrain
Barni - кексче с млечен пълнеж
1 - 10 nga totali 12065